חיפוש

10,000 צעדים ביום - מיתוס או באמת צריך?

לאחרונה גם בארצנו נחת הטרנד של 10,000 צעדים ביום! כולם מודדים בנייד או בשעון כמה צעדים הם הולכים ומשתדלים להגיע למספר הנכסף! אז מה בעצם המטרה? והאם 10,000 צעדים באמת עוזרים למשהו?אז בואו נתחיל בעובדה שחשוב לדעת! אימון אחד בשבוע, קשה ככל שיהיה לא כל-כך ישפיע מבחינת גופנית ובריאותית לטווח הארוך ברוב המקרים. כן זה מהנה, כן זה טוב לנפש, כן זה עדיף על כלום - אבל - כדי לשמור על הבריאות, טווחי התנועה, החוזק והגמישות של הגוף יש לבצע תנועה מתמדת עם הגוף.


על אורח חיים יושבני שמעת?

בשנים האחרונות בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית, המון אנשים יושבים לאורך שעות רבות, מגיעים הבייתה באוטו עייפים ומתיישבים שוב מול הטלוויזיה והמחשב. בעצם הגוף מקובע ומתנוון לאט לאט וכאבים מתחילים להופיע (לרוב בצוואר ובגב). ברגע שהתחיל טרנד ה10,000 צעדים, אנשים התחילו ללכת ממקום למקום ברגל כדי להגיע ליעד הגדול ובכך התחילו להזיז את הגוף ולפתח יותר מודעות פיזית. מחקרים מאוניברסיטת הרווארד מראים שאנשים במצב קיצוני של 2500-3000 צעדים ביום, שהחלו ללכת מעל 7,500 צעדים ביום, הראו שיפור בעיקר במצבם הנפשי והרגשי! ההליכה ממקום למקום הוציאה אנשים מהמסכים, גרמה להם לראות עולם, העלתה את רמת האנדרופונים בדם וגרמה לאנשים לחייך יותר!


ומה לגבי ירידה במשקל?

אז גם בגזרה הזו נעשו מחקרים אשר הוכיחו כי ההליכה לבדה לא תורמת לירידה במשקל

אבל

היה ניתן לראות שאחוז גבוה מהאנשים שהתמידו בהליכה התחילו להתמיד בתחומים אחרים הנוגעים לבריאות הגוף והנפש. כלומר החלו להתאמן באימונים מסודרים, החלו לאכול בריא יותר ואף קמו יותר מוקדם בבוקר! בנוסף לזה, אנשים אלו שחשבו בהתחלה שאין להם זמן, לא המירו את ההליכה באימונים אלא שילבו גם וגם! בנוסף להתמדה בכמות הצעדים הגבוהה הוסיפו בממוצע 2 אימונים בשבוע.לכן אנחנו באמת ילכולים להבין שלמטרת 10,000 הצעדים בהחלט יש יתרונות, גם אם הם לא מושפעים באופן ישיר מההליכה הדבר באמת יתרוני!


אז קדימה כמה כבר הלכת היום?

44 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול