חיפוש

מה זה אימונים פונקציונאלים?

האם החדר כושר מועיל לך באמת?


חדר כושר הוא בסך הכל מקום נפלא! מגיעים אליו, מתיישבים על מכשיר ועושים תנועה אחת וספציפית, בתבנית תנועה יחידה שחוזרת על עצמה מספר פעמים. נחים, במקרה הטוב מפטפטים עם חבר או שניים ועוברים לסט נוסף או למכשיר הבא.


על פניו נשמע טוב נכון?

אז מצד אחד כמובן שכן! הסכנה לפציעות בחדר כושר באיזור המכשירים היא באחוזים נמוכים מאוד, הבחירה לעבוד על איזה שריר היא בידיים שלך וכך גם בחירת המשקל וההתנגדות.

אבל זה משרת את המטרה שלך?


אני רוצה להאמין שאנשים מתאמנים גם בשביל הבריאות וחיי היומיום. בחיים האמיתיים אנחנו לא נמצא אף סיטואציה בה יש לך שריר שעובד בצורה מבודדת. למשל תרגיל כפיפת המרפק, בו עובד הדו ראשי (השריר הגדול ביד למי שלא מכיר). מתי אי פעם יצא לך לעשות את התנועה הזו? כנראה שמעולם.

או למשל המכשיר לארבע ראשי (שריר הירך). יושבים על כסא, מדפדפים בפייסבוק ופושטים (מיישרים) את הברך. אי פעם עשית תנועה כזו בחיים האמיתיים?

בטוח שלא!ולמה אני מדברת על זה?

כי הגיע הזמן להבין בכלל מה זה אימונים פונקציונאלים!

אימון פונקציונאלי הוא אימון שמתבסס על תבניות תנועה מורכבות ולא מובדד כל שריר לעצמו.

ולמה זה רלוונטי?

אישה שעבדה בחדר הכושר על הגב במכשיר ייעודי, תגיע להרים את התינוק שלה וייתפס לה הגב. למה? כי הגב שלה יודע לעבוד בצורה מבודדת, ללא צורך בהחזקת הבטן אסופה או בשינוי קטן מהזווית שהוא רגיל אליו מחדר הכושר.

לעומת זאת, אישה שהתנסתה בסקוואטים, דד ליפט, עם משקלים שונים ובצורות שונות, תרים את התינוק שלה בצורה הרבה יותר טבעית ונכונה, והשרירים שלה יכירו את דפוס הפעולה, ידעו לגייס את השרירים הנכונים והסיכון שלה לפציעות או כאבים לאחר מכן - תרד!

"אההה, אז עכשיו הבנתי מה זה פונקציונאלי!"

בערך, כי זה רק היה על קצה המזלג. השאלה מה תעשה\י כעת?

9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול