חיפוש

לפעמים צריך לנוח

לכולם יש את הרגע הזה בחודש (או לחלקנו פעם בשבוע) שאנחנו אומרים לעצמו "למה אני צריך את זה בכלל". הנקודה הזו שאין לנו כוח, אנחנו מותשים מהשגרה הקשה, הפיתויים מסביב רק מסמנים לנו או בעצם צועקים לנו "זה לא הזמן להתאמן". ואתם יודעים מה? לפעמים צריך להקשיב להם.


הגיע הזמן לעשות חושבים עם עצמך - למה אני מתאמן? מה המטרה שלי? אצלנו בכל תוכנית אימונים זו השאלה הראשונה. כשאדם עושה משהו הוא צריך לדעת למה, התשובה יכולה להיות סתמית ככל שתיהיה אך צריכה להיות סיבה - וככה זו לא תשובה. החל מחיטוב הגוף, דרך הרזייה, הנאה ואפילו זמן איכות לעצמכם. מה הסיבה שבה אתם מתאמנים או רוצים להתאמן?


אחת הסיבות היא כמובן הבריאות, אבל מעבר לבריאות פיזי מככבת בעולם הכושר הבריאות הנפשית. בזמן האימון מופרשים כל-כך הרבה הורמונים טובים שמשרים עלינו אווירה רגועה, שלווה, שמחה ואופטימית שגורמים לעולם אחרי האימון להראות הרבה יותר טוב. הזיעה הופכת לדבר להתגאות בו, השרירים התפוסים הופכים למקור תזכורת על אימון טוב ובגדי הספורט כבר הפכו לחלק העיקרי בארון. הגוף שלנו משכנע את עצמו שלעשות ספורט זה פשוט טוב!


אבל...


במידה ואנחנו לא רוצים לעשות אימון, לפעמים תגיע בדיוק התוצאה ההפוכה. נכון יש את האופציה של 'לא בא לי אימון עכשיו אבל אני לוקח את עצמי בידיים ומתאמן' במקרה הזה כל השמחה והטוב, כן יגיעו. אבל במידה ואתם מכריחים את עצמכם להתאמן, ולא נותנים את כל כולכם באימון, אלא עושים בכאילו, נהנים מהבאסה ושומרים על פרצוף זעוף - התוצאה תיהיה הפוכה לחלוטין. הגוף יסבול, הטכניקה תיהיה לא נכונה ועלולה לגרור פציעות, מצב הרוח לא יעלה וחמור מכך - ייחרט בזכרון שלכם החוויה הלא טובה. כלומר בעתיד כשתרצו להתאמן, עלול להופיע הזיכרון הזה שייפגע ברצון שלכם להתאמן בהמשך.


אז מה עושים במקרה כזה? פשוט מאוד - לא מתאמנים. כמו שאנחנו מקשיבים לגוף כשכואב לו, שמשהו לא בסדר, עלינו להקשיב לנפש שלנו במידה ומשהו לא בסדר. נכון, אם אני לא מתאמן בכלל, אז כן צריך את הפוש הראשוני אבל שבו אחליט שאני נותן את כל כולי באימון! אבל במידה ואני אדם שמתאמן או שרוצה להתחיל, יש להקשיב לגוף. אם אני ממש אנטי אימון היום אז הכל בסדר, היום יהיה מנוחה. פעם הבאה אבחר אימון שאני ממש אוהב, אתכנן את היום כך שלא אגיע סחוט מעייפות ואהנה מכל רגע.


ללא הנאה אין התמדה - זוכרים?


הקשיבו לגוף שלכם, הוא כל-כך חשוב!

15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול