חיפוש

בואו נתאפס על עצמינו

מאז שנולדנו אנחנו במרדף אחרי הזמן, מחכים כל שנה לחופש הגדול, וכשהוא מגיע מחכים לתחילת השנה. מחכים לגיוס המיוחל לצבא, ואז כבר להשתחרר. להתחיל ללמוד, וכשזה מגיע - מתי זה ייגמר. בתוך שטף החיים דברים קורים במקביל, יש לנו את הציר המחייב הכולל עבודה, לימודים, מטלות בית וכ'ו, ומנגד את הציר האישי, שהוא בעצם הציר המשמעותי! ציר זה כולל את החברויות, הזוגיות, המשפחה, ההתפתחות האישית, השאיפות הרצונות וכל מה שהוא - אני. כמובן ששני הצירים אינם מקבילים, אלא קווים מפותלים שנחצים אחד ע"י השני ומשפיעים זה על זה מאות פעמים.

בתוך הציר האישי קיימת גם המודעות למראה, לגוף ולבריאות שלנו. מכירים את האנשים שהכל ''הולך להם''? אז שתדעו שזה לא בדיוק ככה. הם פשוט יודעים איך לשלב הכל - לשלב!

האנשים שהם לא כאלה (כן זה רובנו בעצם...) לוקחים כל חלק בציר האישי למשימה קשה. אני רוצה להתחיל לאכול בריא? ואוו זה משימה! אני אעשה את זה ממחר כי זו מטלה כבדה. אני רוצה להתחיל להתאמן? אין בעיה! כשאסיים את תקופת המבחנים אני אתחיל, זה פשוט גדול עליי כרגע. להרזות? זה ממש אי אפשר עכשיו. כשהילדים יהיו גדולים אוכל לקחת את הזמן הזה ולהשקיע בעצמי.

אבל מה בעצם גורם לנו לחשוב שהמשימות האלו כל-כך כבדות, דורשות זמן אין סופי ותשומת לב בלתי נגמרת?אני די בטוחה, שכדי להיות מטופחת ויפה, את משקיעה הרבה יותר משימות: לק - 45 דק' פעם בשלושה שבועות איפור - כל בוקר 10-30 דק'

טיפוח אישי - פעם בשבועיים שעה

והרשימה עוד מתארכת, החל מקניית המוצרים ועד לשיחות ריכולים של שעות עם הקוסמטיקאית.

על-פי YNET, האישה הממוצעת משקיעה 48 שעות בחודש לטיפוח!

יופי, אז עכשיו כשהגענו לפרופציות בהבנה שיש משימות שאנחנו תופסים בראשינו כ'קלילות' ומסתבר שהן אינן כאלה, בואו נבין למה משימות שבאמת דורשות פחות (מבחינה שעתית) נתפסות אצלנו כ'כבדות'.

התפיסה שלנו לגבי תחומים רבים נקבעת לרוב, על-פי התקופה המוקדמת של חיינו. ילדה ונערה שצפו באימן מתאפרת ומסתרקת כל בוקר לפני עבודתה ייתפסו אצלן בראש את הטיפוח כדבר חובה! אך הבעיה לא פה, הבעיה טמונה בפעולות שהוריכם לא ביצעו. סבתי מספרת כי בעבר 'לעשות כושר' לא היה צמד מילים קיים בכלל. היו ספורטאים והיו אנשים. לא היה אמצע. לכן כושר בוודאות לא נתפס אצלה כתחום חובה. מה גם שהמאכלים המסורתיים של כל עדה בארצנו הם בוודאות לא מה שהתזונאית תמליץ לנו לאכול אם נרצה לקיים אורח חיים בריא. כלומר לרוב בני ה40+ לא קיימת חווית ילדות אשר מחזקת את תחום אורח החיים הבריא אצלם (כמובן שיש יוצאים מן הכלל).

ומה לגבי הצעירים יותר? יכול להיות שהם קיבלו את התוצאת ההפוכה בעקבות ההורים, ובהפוכה אני מתכוונת לאנטי כלפי הנושא. שיעורי הספורט בבית הספר תמיד הרגישו עבורם כטרחה, נסיונות המאכלים 'הבריאים' של ההורים כשלו והאוכל שזכו בו - בטוח לא נכנס לספר מתכונים כלשהוא. בעקבות כל זה, שני הדורים האחרונים מחשיבים את השמירה על הבריאות כמטלה קשה!

אם עד כה הזדהת עם חלק מהכתוב - נפלא יש לנו איך לשנות את התפיסה שלך!

בואו נתחיל מהתזונה. ממחר מתחילים דיאטה? בואו נחליט שמעכשיו. מכירים את ההתלבטות מה לאכול? מעולה, בדקנו בשבילכם והכנת פסטה עם שמנת אורכת 15-20 דק'. הכנת סלט אורכת 6-7 דק' בממוצע ואם החלטתם להשקיע ולהוסיף חזה עוף על המחבת, התווספו עוד 8-10 דק'. מבחינת זמן של הכנת האוכל - שווה ביותר. ומה לגבי המוצרים? לסופר אתם גם ככה הולכים (או קונים אונליין), תמיד אפשר לבחור באופציה הבריאה על פני הלא בריאה, זה אותה כמות זמן - אין מה להרים גבה בעניין הזה.

נכון נכון, את המסעדות לא שכחנו! בכל מסעדה תוכלו למצוא מנה יותר בריאה ממה שתכננתם, ואם עדיין התחשק לכם משהו שהוא פחות בתפריט שלכם, אז מידי פעם מותר לחרוג. ועכשיו הגענו למושא הסבל הראשי של נשים רבות, מעוז החלומות של גברים רבים ושנאת האימים של המתבגרים - הספורט!

אנחנו נשמח לגלות לכם משהו, ספורט יכול להיות כיף! הכל תלוי בבחירת הענף, הסגנון, המאמן והמיקום שלך. נכון, יכול להיות שזה ייקח לך קצת יותר זמן מלאחרים, למצוא את הספורט האהוב עלייך. אבל אנחנו מבטיחים - זה יקרה! ברגע שזה יקרה, באורח פלא יקרו דברים נלווים. זמן הכושר לא יהפוך לטרחה, אלא לרגע כיפי שאתה מחכה לו כל היום. פתאום מוצאים זמן להכניס את זה ללו''ז הכל-כך צפוף של כולנו ובדרך פוגשים חברים כיפיים (כן, המאמן יכול להיות חבר ולא חייב להיות איש משטר דרמטי). אבל רגע, אתם צודקים, זה עדיין בגדר החלום. בואו נרד למציאות.

כדי להתחיל לעשות כושר מ-0 מומלץ לעשות זאת פעמיים בשבוע ונכון אתם צודקים - אין לכם פעמיים בשבוע זה המון! אבל 48 שעות בחודש זה כלום ואת זה לכולן יש. בואו נעשה סדר, פעמיים בשבוע באימוני כושר אונליין 'יבזבזו' לכם 90 דק' בשבוע (כולל התארגנות, מכיוון שאין נסיעות וכו'). פעמיים בשבוע במכון כושר \ סטודיו יארכו לכם שלוש שעות בשבוע (הכוללות התארגנות, נסיעה הלוך חזור ומציאת חנייה) והליכה עם הבסטי תארוך חצי שעה בשבוע במקרה הטוב ו-0 דקות ברוב המקרים.

בחישוב מהיר של שני אימונים בשבוע-

אימוני כושר אונליין: 6 שעות בחודש.

חדר כושר \ סטודיו: 12 שעות בחודש.

מבחינת זמן? הבנו שזה בדיחה, זה פחות מרבע הזמן שאנחנו משקיעים בטיפוח - תירוצי זמן אינם מתקבלים.

ועכשיו הגענו לחלק הכי חשוב - התפיסה שלנו. מישהי מכן קמה הבוקר וחשבה לעצמה '' איזה באסה, מחר יש לי תור למניקוריסטית שלי" - כנראה שלא. אז למה שתכניסו לעצמכם לראש ''איזה באסה יש לי אימון מחר'', או ''כמה חבל שאני אוכלת הערב פשטידה ולא פיצה". ברגע שבראש שלך זה ייתפס כמשהו קליל, רגיל ושגרתי, הכל יהיה קל יותר. לא צריך לתכנן מראש שאחרי שסבתא תלמד לעוף אנחנו נתחיל להתאמן. למה להגזים? לחיצה אחת על כפתור או טלפון אחד ואתם קובעים לעצמכם מנוי לחודש. נכון, תדרש עוד לחיצה לקביעת האימון, אבל מפה ועד למחשבה המייסרת של כמה אימון זה גוזל את כל זמנך - המרחק הוא שנות אור.

בואו נתאפס.

בואו נכנס לפרופורציות.

תכניסו את זה למגירה אחורית במוח, שכוללת את כל השגרה היומית שלכם ותשאירו את המגירה הקדמית לאירועים מיוחדים. עדיף שאחשוב על החתונה של דוד שלי ואתרגש לכבודה, ולא אחשוב על האימון שיש לי עוד שלושה ימים. גם לנפש שלך יהיה יותר טוב.

ומילה אחרונה חביבה, זוכרים שדיברנו על כמה תקופת הילדות משפיעה? אם אתם לא רוצים לשנות תפיסה בשביל עצמכם, עשו זאת בשביל הסובבים אתכם, הילדים שלכם והמשפחות שלכם. זה סיפוק אין סופי לדעת שגרמת לאדם אחד בעולם לחיות אחרת.

48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול