חיפוש

איך בכלל מתחילים להתאמן?

אנחנו נתקלים פעמים רבות באנשים שרוצים להתחיל להתאמן אבל לא יודעים איך. בראשם קיימות המון התלבטויות, איפה, מתי, כמה פעמים, מחיר, איך אני אצליח להתמיד, ועוד רבות. ניסינו לחשוב, מה הדרך הטובה, היעילה, והמוצלחת ביותר להתחיל להתאמן. כמובן שהכוונה אצלנו בלהתחיל יכולה להיות לאדם שלא התאמן בכלל, או לאדם שעשה הפסקה ממושכת. כל אדם שהחליט לעצמו - זהו, הגיע הזמן להשקיע בעצמי ולהתאמן, הכתבה הזו בשבילו!


נתחיל בשאלה הראשונה והחשובה ביותר, מה גרם לי להבין שאני צריך להתאמן? המשקל? הנראות? אולי ראיתי באינטסגרם שכולם מתאמנים וכיף להם אז שווה לי גם לנסות?

לאחר שהבנו מה הניע אותנו, הגיע הזמן לבחור מקום להתאמן בו! כתבנו לכם מעט על כל מקום שניתן להתאמן בו ולמי הוא מתאים.


חדר כושר

מקום שמתאים לאנשים מעט יותר ביישנים שרוצים להתחיל. למה? מכיוון שבחדר כושר האימון הוא עצמי. בלי שמסתכלים עלייך אנשים אחרים, אבל הוא דורש הרבה משמעת עצמית ויכולת למידה. אין מאמן שמכוון אותך אישית. יש מדריך בחדר כושר שיכול לתת טיפים ולעזור במידת הצורך, אך הוא לא מעביר לך אימון שלם. בנוסף, חדרי הכושר פתוחים כמעט בכל שעות היום ולכן אין בעיה מבחינת סנכרון הלו''ז האישי שלך לשעות האימון. יתרון נוסף הוא המחיר. לרוב, חדר כושר הוא האופציה הזולה ביותר להתאמן.

הדעה שלנו - פחות מקום שמתאים למתחילים. מתאמן מתחיל צריך תשומת לב, הכוונה ומוטיבציה. חדר כושר הוא מעולה למתאמנים ותיקים שיודעים לאתגר את עצמם, להתאמן בטכניקה נכונה ובאמת להגיע לאימונים.


סטודיו גדול

מקום שמועברים בו אימונים מסודרים לקבוצות גדולות (20 איש ומעלה). גם זה מקום שמתאים לאנשים שרוצים להתחיל ומתביישים מעט לבד. בסטודיו יש הרבה מתאמנים כך שאף אחד לא מסתכל עלייך ובוחן אותך, וגם המאמן עצמו צריך למקד את תשומת ליבו למתאמנים רבים כך שהיחס האישי שתקבל הוא מועט. לעומת זאת, האימון מסודר. יש מאמן שאומר מה לעשות, נותן אופציות קלות או קשות יותר, יש זמן לכל תרגיל ואין צורך בידע מקדים, אך ורק ביכולת העתקה. בנוסף לשיעורים יש שעות קבועות דבר שיכול לייצר מחוייבות אצל מתאמן חדש! המחיר המקום כזה לרוב יהיה יחסית נוח.

הדעה שלנו - בהחלט מקום שיכול להתאים למתחילים אז יותר היינו מכוונים לאנשים שהתאמנו בעבר ורוצים לחזור. לאדם שמתחיל ומעולם לא התאמן אין מספיק יחס אישי בקבוצה גדולה, בעינינו.


סטודיו קטן (בוטיק)

סטודיו בוטיק הוא מקום שבוא מועברים אימונים בקבוצות קטנות (לרוב עד 12 מתאמנים). כמובן שעקב כך המתאמן מתייחס הרבה יותר לכל מתאמן בשיעור, מכוון ועוזר, מאתגר ומקל כשצריך. גם באימונים בסטודיו זה יש שעות קבועות שמייצרות מחוייבות לשגרת אימונים. ברוב הסטודיואים הללו, יש דגש על הגעה לשיעורים. אם לא ייראו אותך תקופה כנראה שירימו צלצול להבין מה קרה. עם היחס האישי מגיע גם המחיר ולכן מקומות כאלה לרוב ייגבו תשלום גבוה יותר.

הדעה שלנו - דרך מצויינת להתחיל להתאמן. מצד אחד לא מרגישים לבד ומצד שני לא בתוך המוניות. יש יחס אישי במידה, הכוונה ואימונים מסודרים.


אימונים אונליין

יש לשים דגש אם מדובר באימוני אונליין או אופליין. באונליין המאמן רואה את המתאמן ובדרך השנייה לא. באימוני אונליין יש מערכת שיעורים קבועה כמו בסטודיואים אך האימונים מתבצעים בקבוצות קטנות. מצד אחד מתאים לביישנים שלא רוצים שייראו אותם (מכיוון שרק המאמן רואה) אך עדיין רוצים להרגיש את חווית הקבוצה. היחס האישי גבוה באימונים אלו מכיוון שהמאמן רואה אותך בכל זמן נתון. האימונים נעשים מביתו של המתאמן (או כל מקום אותו יבחר) ולא דורשים נסיעה, הגעה, בייביסיטר וכו. לרוב, אימוני האונליין יהיו במחירים נוחים.

הדעה שלנו - הדרך המושלמת להתחיל ולכן אנחנו בתחום זה. אנחנו נותנים ליווי צמוד, תוכנית אימונים מסודרת ומעקב בדיוק בשביל המתחילים. הליווי כל-כך חשוב בעינינו במיוחד בהתחלה ולכן הוא דגש מרכזי אצלנו. בצורה כזו מאחרות לבוא!


מאמן אישי

מאמן אישי מעביר לך אימון פרטני (או בזוג) בשעות, בימים ובתדירות שתבחר. האימון מתאים בדיוק לרמתך, למטרות שלך ולזמן שלך. לפעמים אפילו מבוצע בבית המתאמן! הקשר האישי שנוצר עם המאמן מאוד עוזר לתהליך שמייצר תוצאות כמובן. אם כולנו יכלנו אני מניחה שהיינו באימונים אישיים אך החיסרון היחיד באימון זה הוא המחיר. מחירים של אימונים אישיים נעים בין 100 ש"ח ומגיעים לפעמים גם עד 500 ש"ח לאימון בודד. לטווח ארוך ההוצאה יקרה ולכן הרבה אנשים לא מרשים זאת לעצמם.

הדעה שלנו - אם זה אפשרי, אנחנו היינו ממליצים לעשות אימונים אישיים במשך חודש-חודשיים ואז להצטרף לקבוצתיים. כך הבסיס יהיה טוב ומוצלח להמשך.


שבו עם עצמכם, כתבו את החסרונות והיתרונות שאתם רואים בכל מקום ונסו! תנו הזדמנות למקום חדש לפחות כחודש. מחקרים אומרים שלוקח 21 יום כדי להנחיל משהו בגוף כשגרה, אז לדעתכם תוך שני אימונים יהיה לכם קל? ברור שלא. תנו לגוף ולעצמיכם הזדמנות לנסות.

בהצלחה!

22 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול