חיפוש

איך אני הופך למאמן של עצמי?

מכירים את הרגע הזה שהחלטתם - זהו, עכשיו אני מתאמן! התלבשתם, נעלתם נעליים, יצאתם מהבית וחשבתם לעצמכם, מה עליי לעשות?

לכן הכנו לכם מדריך מקוצר להרכבת אימון עצמי. כתבנו לנו כמה כללי אצבע שלפיהם תוכלו לבנות אימון רציני, עם התרגילים שאתם אוהבים ושתוכלו להשוויץ בו בפני החברים.שאלה ראשונה - מה המטרה שלי?

לאימון יכולות להיות מספק מטרות, החל משיפור סיבולת לב ריאה והיכולת האירובית, חיזוק הגוף, סיבולת שריר ועוד ועוד. אם הגעתם למצב שאתם לא יודעים מה תרצו לעשות היום באימון, נמליץ לכם ללכת על אימון של כל הגוף (full body) או אימון אירובי. שניהם עם המטרה הכללית ביותר שמתאימה לרוב האנשים.


שאלה שניה - מהו הרכב האימון האהוב עלי?

יש אנשים שאוהבים לעבוד לפי מספר חזרות וסטים, יש אנשים שאוהבים לעבוד לפי זמנים ויש כאלה שלפי יכולת. בחרו את הדרך בה תצליחו להתמיד באימון שלם וקבעו שזה יהיה האימון. בתור התחלה נסו לשלב כמה שפחות בין סגנונות אימון שונים כדי לא להקל על עצמכם ('לא הצלחתי 45 שניות אז אשאר רק עם 8 חזרות').


שאלה שלישית - מה התרגילים האהובים עלי?

כתבו מהם התרגילים האהובים עליכם וחלקו אותם ל4 קטגוריות: פלג גוף עליון, פלג גוף תחתון, אירובי ובטן. במידה ומדובר באימון חיזוק לכל הגוף, התאמצו למצוא לפחות שני תרגילים לכל קטגוריה. במידה ובחרתם לבצע אימון אירובי בדקו אם יש דרך להפוך תרגילים שאתם אוהבים לאירוביים (למשל סקוואט יהפוך לסקוואט קפיצה ופלאנק יהפוך למטפס הרים).


חלק רביעי - בניית האימון!

לאחר שעניתם על כל השאלות הקודמות יש לשבץ את התרגילים שבחרתם בתוך הרכב האימון שבחרתם בדרך הנכונה. מהי? שאלה מעולה!

לרוב, באימוני חיזוק נרצה לא לאמץ את אותה קבוצת שרירים תרגיל אחרי תרגיל כדי שבכל 'סבב' ניתן את המירב שלנו ולא נילחם בשריר עייף. לדוגמא אם התרגילים האהובים עליי הם לאנצ'ים, סקוואטים וכפיפות בטן (שחילקתי מראש לקטגוריות שונות), אנסה לבנות את האימון כאשר אבצע תרגיל אחד מכל קטגוריה כל פעם: פלג גוף תחתון - לאנצ'ים (לפי חזרות או זמנים מה שבחרתם) בטן - כפיפות בטן

פלג גוף תחתון - סקוואטים


כמובן שאם הצלחתם למצוא תרגילים אהובים בכל הקטגוריות אתם יכולים לשחק עם זה הרבה יותר, אך לכלל אצבע אל תאמנו בתור התחלה את אותה קבוצת שרירים ברצף. מנגד, באימוני סיבולת שריר אנחנו דווקא לוקחים את אותה קבוצת שרירים ו'סוחטים' אותה עד לכשל שרירי (על סופר סט שמעת?).


לאחר שבניתם את האימון צאו לדרך! אחרי האימון שבו ותחשבו מה היה קל או קשה ולפיו תבנו לעצמכם את האימון הבא.


**יש לציין כי יש עשרות אם לא מאות מערכי אימון ודרכים שונות לבניית אימון. אנחנו מציעים את הדרך הבסיסית ביותר והפשוטה ביותר בה כל אדם יכול לבנות את האימון הבסיסי ביותר לעצמו***

21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול